Prosinec 2014

Poslední článek roku 2014

31. prosince 2014 v 22:53 | Saanma |  Informace


Tak je to tady, sice jsem si slibovala, že to nějak dotáhnu na minulé roky, kdy článků za rok bylo zhruba 150, ale to se nějak nedalo stihnout, buď mě zastavila škola nebo nemoc nebo nemohoucí počítač. Vždycky se něco našlo, díkybohu jsem se ale přinutila ještě nekončit. Ještě ne, ne po pěti letech. :D

Každému, kdo jsem kdy vkročil, přeji to nejlepší do roku 2015, hodně přátel, dobrých přátel a nejlepší chvíle s rodinou...protože lidi odchází a vy si budete potom možná vyčítat, že jste promrhali čas, ve kterém tu oni mohli být s vámi. :) Popadněte rozum do rukou a šup za nima!

Nechci dlouhý proslov o ničem, jsem zastánce textu, který se vyjádří a tečka. Tudíž, ukončuji honbu za časem v roce 2014 a zahajuji honbu za pěknými vzpomínkami v roce 2015. :)

...se nevyplatí

30. prosince 2014 v 15:41 | Saanma |  Témata týdne
Už dávno jsem si uvědomila, že před událostmi se neutíká, sice se sem a tam pořád nažím utéct, ale vím, že mě to v nějaké formě nakonec dožene a jsem s tím smířená. Lidé mají chuť utíkat před změnami, před událostmi, protože nemají jistotu, že většina věc zůstane při starém...přitom nepotřebují, aby staré věci zůstaly, jen se bojí.

Stejně tak se snaží nesmyslně utéct před smrtí, snaží se a snaží...ale nemá to účinku. Proč prostě nevyužít času, který je a udělat jej dobrým a ne plným strachu z toho, co nastane. Co takhle místo doufání a hysterii se prostě smířit a dát sbohem milovaným? Nikomu se nechce jít dál, ale musíme, toto rozhodnutí není na nás a nemůžeme ho změnit. Nemůžete bojovat s něčím, s čím bojovat nelze...můžete se jen snažit to oddálit a dát si věci do pořádku. Neutíkat, nadechnout se a promyslet si to.

Nedávno umřela jedna zmáná z rodiny, přečkala tolika operací a vypadalo to, že je zdravá, že tu bude dlouho. V klidu se najedla a šla spát. A ráno už tu nebyla. Přemýšlejte, kdybyste věděli, že máte odejít a už se nic dělat nedá...odložili byste zbraně a užili si to tu? Nebo dál marně bojovali? Neříkám, že se máte ined vzdát a nosit se proudem... Ne. Ale potom, co se budete rvát jako lvi a uvidíte, že výsledek je stejný... Co uděláte?

Nebo byste to vědět nechtěli?

Osobně vím, že když nadchází ta chvíle, ti lidé to cítí...cítí, věřte mi to nebo ne. Ale oni ví, že jejich čas přichází a i kdyby předtím křičeli a upadali do frustrace, nakonec to akceptovali a byli v klidu. A ulehli do postelí, zavřeli oči a odešli.

Nový song - Demi Lovato - Nightingale

24. prosince 2014 v 18:04 | Saanma |  play

Dneska jsem si znuděně projížděla facebook, zdali něco zajímavého nechytnu...nu a dnes ano, dnes jsem něco našla. Písnička je krásná a slova, to po mě nemůžete chtít popsat. Miluji ji, hned jak budu moct, dám si jí play-listu v mém mobilu, nesmí tam chybět. :)


Obnovení stránek a jejich chod

23. prosince 2014 v 21:35 | Saanma |  Informace
Nejsem si úplně jistá, o čem vlastně informuji, neboť si to asi dokáže každý sám dovodit. Díky škole vím, že komiksy budu stíhat jedině v období prázdnin a pakliže vás napadlo, proč teda teď nic nepřibylo... Původní počítač ztratil paměď, nemám žádné downloandy a než to všechno zase postahuju do notebooku, tak budou prázndiny v čudu. Navíc bych zase vybírala nějaké tuctovky a převyráběla je do svého... protože originální příběhy hodlám jednoho krásného dne vydat jako spisovatelka. Dejte mi čas a dokážu vše. :)

Ale nějaký ten čas sem a tam mám. A nejsem šťastná, že tot u nechávám jít ladem. Takže, jak tyhle dvě věci skoubit? A brnklo mě to do hlavy. Prostě mimo hlavní sezónu budu psát jiné články, budu se snažit obohatit to tu nějakým způsobem. Proboha jen nečekejte videa, sice bych je možná byla schopna udělat, ale můj obličej a známý? Teď? Ne, to chce ještě čas. :)

Shrnutí. Budu tu řádit i momo "komiksovou" dobu a snažit se o zvýšení návštěvnosti alespoň na tolik, jaká bývala. :ú

Penelope (2006)

23. prosince 2014 v 21:19 | Saanma |  recenze filmů


2006

Film z roku 2006, který jsem objevila na youtube. Tím bych začala. Vlastně jsem ani nevěděla, co čekat, dokud jsem film neviděla. Zobecním vám film tak, abych vám neprozradila vše. :)

Co by mi lidi neprominuli...

10. prosince 2014 v 12:19 | Saanma |  Témata týdne
OMG Fist bite
http://www.reactiongifs.com/page/4/

1) učitelé - "Milí lidé, co se sdržujete ve škole, protože je to vaše zaměstnání. Kdybych mohla, tak promluvím plnou pravdu, protože kdy se mi to znovu poštěstí? Je úplně nemožné učit se na všechny předměty, něco je hold méně důležité, uvědomte si, že ani vy za svých mladých let jste neuměli všechno. Basta. Nadbíhání lidem, co vám lezou do prdele až tak, že nevíte, kde je konec vás a začátek jich... musím se vyjadřovat? Jděte se s tím bodnout, nejsem na tomhle světě proto, abych slepě šla za lidmi se kterými, nesoulasím. (Víte, že jsou jim vaše názory stejně u prdele a chtějí jen a jen dobrou známku?)"

sedím si na okraji útesu...

5. prosince 2014 v 21:44 | Saanma |  Z deníku středoškoláka
kampak se zítra přenesu?

Conan Approves

Z dneška mám vcelku rozporuplné pocity. Po každé hodině češtiny si připadám jako idiot, asi stejně tak si připadám i v hodinách německého jazyka. A to ještě musím dojít za učitelkou na materiály, že teda bych si dopsala ty dva testy, když to ona tak potřebuje. Teď abych to řekla hezky a nekousla se do jazyku. Pořád nemám všechny práce na VYPku...hm.. to by chtělo je udělat a rychle, abych to měla z krku.

Během týdne se mi stala úžasná věc, dělám si tahle konečnou fázi na intarziích na krabičku, všechno nalepeno - přijde učitel a strhne mi to z krabičky, že prý je to takový makový a znova. Mysela jsem, že po něm tu dřevěnou krabici hodím. Proč je tak milý? Co jsem mu provedla? Přece nemůžu za to, že mi intarzie moc nejdou a taky, chtějte po mě, abych řezala tupým řezátkem přesahy - to se psychicky nedá. Těším se na tři měsíce řezby!! 3:DD

Ještě pořád jsem se nevyléčila úplně za zánětu průdušek, pořád kašlu jako chap s tuberkulózou. Podle kamarádky to zní jako černý kašel. Taky na něm nic světlého nevidím, ale tak špatný to semnou neni. Ten pocit, když se potřebujete zakašlat - a to dost nahlas- a třída je zrovna úplně zticha. Myslela jsem, že se radši udusím.

my little world

5. prosince 2014 v 21:11 | Saanma |  Témata týdne
Hmm máme tu pátek, takový malý víkend. A naprosto úžasné téma dne, protože lidé by si neměli pořád jen ztěžovat. Trocha optimismu a díku vzdání za to, co máme a není úplně jisté, že to moou mít jiní. Tento článek vám poví, za co jsem ve svém životě opravdu ráda.

1) rodina - Ano, není to dokonalé uskupení, ale které uskupení dokonalé bylo? Jsem vděčná za to, že moje mamka je moje mamka a není to ta žena ze shora (bydlím v paneláku), která neustále křičí a mluví sprostě na své vlastní dítě... a kdyby jen to. Jsem ráda, že můj otec je silný, protože bez něj bych nenašla odvahu být také silná. Jsem ráda, že moje sestra je malý dospělý, protože já mám ráda obě dvě její stránky a bez jejího mladšího já bych si nezablbla.

2) zdraví - Sice jsem vždycky byla chcípáček, ale teď je to lepší. Mám ruce, mám nohy, můžu fungovat a nejsem napojená na žádné přístroje. Když budu chtít, tak se můžu rozeběhnout a nic mě nezastaví. Vidím, slyším, mluvím a myslím a jsem za to ráda, moc, moc ráda.