Září 2013

Životaschopná lež

4. září 2013 v 15:01 | Saanma |  Saanma
Lži
Lež je něco jako hozené prostřeradlo přes křeslo. A dobrého lháře poznáte tak, že vám dokáže vnutit tu představu, že pod prostěradlem nic není. Kdo tohle ovládá, má prý lehčí život. O tom pochybuji. Nanejvýš vám to sežene čas na to, abyste udělali větší lež nebo vyložily karty na stůl - poslední možnost je značně nepříjemná.

Pamatováka je nutné míti
Další problém bude v tom, že lži si těžko zapamatujete. Pravda je lehká a snadno zapamatovatelná. Naštěstí ne všichni lidé si pamatují, co jstejim řeli. Přesto je daleko lepší být připraven, když už jste udělali tu pitomost a lež řekli. Zapište si ji. Tak máte jistotu, že ji nezapomenete a nebude poté trvat na tom, že jste jeli v červenéma ne ve žlutém autě.


Detaily nebo ne?
Většinou, když vyprávíte lidem okolo sebe nějakou tu příhodu, která se stala, nemluvíme v detailech. Neřeknete, že kamarádka, kterou jest potkali měla písečně béžový svetr s kakaovými knoflíky, že k úhledné halence, kterou skrývala pod ním měla sukni s motivem kostek velikostí 2x3 a rozhodně neřeknete celou její minulost. Zkuste nejprve říct pravdu a sami si poté zapište, jak to vypadá, když normálně vyprávíte.

Lživé období
Já a moje spolužačky jsme zžily lživé období. Trvalo asi od páté třídy až do semé? Bůhví. já jsem nikdy moc neřešila, jestli to či ono pravda je. Maximálně jsem se nad něčím pozastavila, usmála se a řekla si : To určitě. To jsem ale stáhla hovor do něčeho zcela jiného. Děti v dospívajícím věku mají prostě chuť si zalhat, většinou to nemyslí zle, jen se chtějí vytáhnout. Já jsem třeba tvrdila sestře, že mám kluka (ještě jsem nikoho neměla) a dokázala jsem imitovat pětiměsíční vztah. Kamarádkám jsem toho řekla spousty, ale stejně tak ony. Většinou z toho vyrosteme, protože vidíme, že je to stejně k ničemu.

Proč lžeme?
Je pohodlnější říct : Ano, ty lososové lodičky jdou k té zářivé zelené na tvých šatech. I když máte pocit, že za chvíli vyzvracíte svůj oběd. Nemůžeme být tak necitliví k přátelům a lidem, které jako přátele chceme. Takže ano, občas se prostě musí říct : Ano, vypadáš v tom skvěle. Tvůj partner je úžasný, atd. No a upřímně, někdy nám lži zachrání.
Obrázek : google

Letní blog

1. září 2013 v 18:00 | Saanma |  Saanma

Dobře. Tohel rozhodnutí je poněkud těžké a tak, že, ale to nevadí. Nevadí mi rozhodnutí jako takové. Je jen těžké vypořádat se s následky. Ale tento blog se stává jen letním. Fungovat bude jen v létě a během prázdnin.

Šk. rok za dveřmi, taže vám přeji, ať vše přežijete.